Kohtusime Jaak Juske huvitavate lugudega

Neljapäev tõi meie majja järjekordse huvitava külalise. Ajaloolane, kirjanik ja poliitik Jaak Juske rääkis väga erinevatel teemadel – oma viimati ilmunud raamatutest kuni tänase julgeoleku küsimusteni just ajaloo kontekstis.
Juske raamatutes ongi tulenevalt tema kutsumusest kindel koht ajalool, ta põimib oma lugudesse erinevate kohtade ja ehitiste ajaloo, sündmused ning meie oma ajaloolised isikud. Tõsi, peaasjalikult on lood Tallinnast.
Juske ligi kolmekümne trükivalgust näinud teose hulgast leiab palju põnevat. Näiteks 2020 ilmunud raamatust “800 aastat lugusid Tallinnast” leiab kümneid Tallinna pika ajalooga seotud olulisi sündmusi: linna piiramisi, tulekahjusid, võimuvahetusi, armastuslugusid, põnevaid arheoloogilisi leide ja erinevaid erakordseid juhtumisi. See raamat on justkui järjeks eelnenutele – 2012. aastal ilmus Juskelt “Lood unustatud Tallinnast” ning 2016. aastal “100 põnevat lugu Tallinnas”.
Jaak Juske kohta saab öelda, et autorina teeb ta ka tänuväärset tööd – seletab läbi põnevate lugude ajalugu ka lastele, näiteks on ilmunud mitmeid raamatuid sarjas „Isa põnevad unejutud ajaloost”. Sarjas on Jaak lastele tutvustanud nii Tallinna vanalinna kummituslike hooneid, piraate kui ka rääkinud lahti nõukaaja iseärasused laste jaoks mõistetavas keeles.
Jaak Juske on välja andud 29 raamatut ja peatselt on oodata uut teost. Enamik ilmunud raamutuist on saadaval ka meie raamaturiiulitel. Küsi julgesti!