Lauamängupäeval testiti noorte loodud põnevaid mänge

Reedel, 25. oktoobril oli Valga keskraamatukogus lausa lauamängumaraton, mängisime läbi uhiuute lauamängude prototüüpe. Mis peamine ja eriti väärtuslik – mängud on loodud meie endi noorte osalusel.
Valga Keskraamatukogu, Valga Avatud Noortekeskus ja Valga Muuseum osalesid ühiselt ERÜ projektikonkursil „Raamatukogud-muuseumid-noored“. Ühiselt on viidud ellu projekt “Mänguline kultuuripärand Valga vallas”, mille tulemusena on noorte ideekavandite põhjal valminud piirkonna koduloost ja kohalikest kirjanduskangelastest inspireeritud lauamängu prototüübid. Nüüd oligi meil hea meel kutsuda kõiki huvilisi esmalt meie juurde mängima, järgnevatel päevadel oli sama võimalus Valga muuseumis ja Valga noortekeskuses.
Valga Keskraamatukogus noorte osalusel sündinud mäng “Ekslev Nipernaadi” tutvustab mängijale Valga valda läbi siinsete suurkujude, kultuuripärand ja ajaloosündmuste. Mängu keskseks kujuks on Nipernaadi – seikleja ja õnneotsija -, kes annab mängijale võimaluse mängus edeneda või hoopiski ebaõnne tunda.
Valga Avatud Noortekeskuse mäng “Walk läbi Valga valla” on mitmekülgne reis laua ääres, mis seob kodukandi loo ning armastatud mängude parimad omadused – saab nii teadmisi proovile panna kui pantomiimi teha!
valga Muuseumi noored on loonud lauamängu “Vedur”. Mäng põhineb raudtee ja Valgamaa temaatilistel küsimustel, täringuveeretamisel ning mängu eesmärk on jagada kultuurilist osasaamist läbi koostöö ja mängulise tegevuse.
Ühiselt on viidud ellu projekt “Mänguline kultuuripärand Valga vallas”, mille tulemusena on noorte ideekavandite põhjal valminud piirkonna koduloost ja kohalikest kirjanduskangelastest inspireeritud lauamängu prototüübid.
Ootame kõiki meie juurde lauamängudega tutvuma! Kohtumiseni mängulaua ääres!
Vaata, milline mäng valmis Valga Keskraamatukogus
Projekti toetas Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing.