Vaadates tagasi XXI maaraamatukoguhoidja päevale

Jalad kergeks, silmad selgeks, näpud virgaks, tarka meelt pähe, hääd sõnad suhu!

(Otepää khk)

29. oktoobril sai Valgamaa Kutsehariduskeskuses teoks XXI maaraamatukoguhoidja päev. Kohal oli poolsada raamatukoguhoidjat üle Eesti ning sama palju jälgis üritust veebis.

Päeva avasid Valga vallavanem Monika Rogenbaumi tervitus. Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu poolt tervitas  Reet Olevsoo, kes andis edasi ka Lea Rand tervitused. Järgnes tervitus Valga Keskraamatukogu direktorilt Triinu Rätseppalt.

Päev esimeses pooles saadi osa Janika Kronbergi ja Jaanus Vaiksoo aruteluvestlusest Gailit täna. Selgus, et Gailiti loomingus on palju ka praegusele ajale iseloomulikke nüansse.

Lauri Õunapuu vestis lugusid pärimustekstidest muusikas ning võttis kätte nii torupilli kui kandle.

Päeva teises pooles nautisime Piret Pääri südamlikku ja huvitavat jutuvestmist, mis andis mõtteainet tükiks ajaks.

Tunnustati 2021 aasta maaraamatukoguhoidja nominente. Maaraamatukoguhoidjate pidupäeva lõpetas tort.

Päeva jooksul külastati nii Ülo kui Nipernaadi silmade läbi virtuaalselt Valgamaaga seotud paikasid. Tuju hoidis üleval päevajuht Marek Mekk. Näpuvõimlemisel meisterdati ühiselt järjehoidjaid. Võimalik oli saada osa Hans Eineri näitusest.

29.10 toimunud XXI maaraamatukoguhoidja päev Valgas on üks ERÜ traditsioonilistest üritustest, mis toimub igal aastal raamatukogupäevade raames erinevates maakondades. Sel aastal oli au Valgamaal sündmust võõrustada. Tuleval aastal kohtutakse Ida-Virumaal

Valga Keskraamatukogu tänab kõiki sündmuse õnnestumisse panustanud töötajaid.

Kõik osalejad said sümboolselt Valgamaad tutvustava mapi, mille täitmisele aitasid kaasa Valgamaa turismiinfokeskused ja asutused: Valga Gümnaasium, Valga Isamaalise Kasvatuse Püsiekspositsioon SA.

Meelehead tõid Tagula raamatukogu juhtaja käsitööna valmistatud tervitused.

Täname Jaanikese kooli ja juhendajat Juris Freimanist imelise fotoseina valmimise eest! Täname Valga Muuseumi näituse eest ja  toetuse eest Valgamaa Arenguagentuuri.

Rohkem fotosid leiate Valga Keskraamatukogu Facebooki lehelt.