Ümberkorraldused Valga Keskraamatukogus

Alates veebruarist on Valga Keskraamatukogu internetitoa teenused kättesaadavad kogu päeva vältel raamatukogu lahtiolekuaegadel. Kui varasemalt sai arvutialast abi ka teise korruse lugemissaalist (ajal kui internetituba oli suletud), siis nüüd on kogu teenus kättesaadav ühest kohast – mugavalt esimesel korrusel ja peaukse lähedal. Võimalik on kasutada personaalselt arvutit, printida, skaneerida ja teha koopiaid. Samuti on loodud ligipääs elektroonilistele ajalehtedele ja ajakirjadele. Vajadusel juhendavad ja abistavad meie töötajad.

Oleme kogenud, et inimesed puutuvad järjest rohkem kokku notariaalsete toimingute tegemisel kaugtõestamise vajadusega. Raamatukogus on võimalik kasutada selleks toiminguks sülearvutit. Kaugtõestamise aja palume eelnevalt raamatukogu internetitoas kokku leppida.

Mõeldes meie lugejate heaolule oleme toonud paberkandjal värsked ajalehed ja ajakirjad esimesele korrusele. Selleks oleme loonud  „lugemistoa“. Vanemate aastakäikude lugemiseks ja laenutamiseks on võimalik alati meie raamatukoguhoidjate poole pöörduda. Uue asukoha juhatavad lahekelt kätte meie raamatukoguhoidjad ja põrandaviidad.

Teise korruse lugemissaal on jätkuvalt kasutamiseks avatud. Oleme teinud ruumis ümberkorraldusi ja loonud rahu ja  privaatsust pakkuvad töökohad. Ruumis on kättesaadav wifi ühendus. Sobib kaugtöö tegemiseks, õppimiseks ja tööks raamatutega.

Oleme avalikustanud ka meie haruraamatukogude kodulehekülje https://harukogud.valgark.ee/

Edaspidi kajastuvad Valga Keskraamatukogu harukogude – Hargla, Kaagjärve, Koikküla, Laatre, Lüllemäe, Sooru, Tagulja, Tsirguliina  ja Õru raamatukogude tegemised peamiselt sellel lehel.