Suur Suvelõpupidu Lüllemäel

23. augustil toimus suur suvelõpupidu Lüllemäel. Peo eestvedajad oli kohalikud noored ja kaaskorraldajateks Lüllemäe raamatukogu ja Karula Avatud Noortekeskus.

Nii nagu ka eelmisel aastal, oli peopaigaks raamatukogu kõrval asuv muruplats. Suurimat rõõmu pakkusid lastele ponid ja piraat, samas ei läinud ükski laps ära nii, et põsel poleks lillemaalingut, käel tätoveeringut või suunurgas pannkoogimoosi. Peoliste kõhutäie eest vastutasid Karula Naisseltsi tublid naised, kes raamatukogu rõdul suurel pannil sadu pannkooke küpsetasid. Väga suureks tõmbenumbriks olid ka muidugi batuudid.

Ürituse eesmärgiks oli pakkuda noortele vabatahtliku töö kogemust läbi ürituse korraldamisse kaasamise. Noored said võimaluse kogeda ürituse korraldamist alates ideede kirjapanekust kuni sündmuse eduka läbiviimiseni. Koostööpartnerid Lüllemäe Raamatukogu ja Karula Avatud Noortekeskus toetasid noori kogu tegevuse vältel, tagades vahendid ning toetades nõu ja jõuga. Samas oli noortel võimalus ka oma toodangud müüa, näiteks kauples Tsirguliinast pärit Risanna suhkruvatiga, Lepa küla poiss Tanel aga müüs hamburgereid.

Kuigi ilmataat sel aastal meile ei halastanud ja kostitas nii mõnegi vihmahooga, oli peol külalisi sama palju kui eelmisel – kokku umbes 200 osalejat -, mis on väikese külapeo kohta suurepärane tulemus. Lisaks oma küla lastele ja nende vanematele olid peole tulnud ka pered Valgast, Antslast ja Hargla kandist.

Suvelõpupeo pilte on võimalik vaadata Lüllemäe raamatukogu ja Karula Avatud Noortekeskuse Facebooki lehtedelt.

Suurimaiks toetajaiks olid Eesti Raamatukoguhoidjate ühing, Valga Keskraamatukogu ja Valga Avatud Noortekeskus.

Pilte suvelõpupeost saab näha Lüllemäe raamatukogu FB lehelt.