“Selle kuu klassik” kutsub osalema!

Foto: Ernest Hemingway 1939. aastal/Wikipedia
Aeg on panna end taas proovile äraarvamismängus „Selle kuu klassik“ ja võita väärt auhind! Nimelt avaldame iga kuu alguses katkendi just sel kuul sündinud kirjandusklassiku teose algusest. Arvajatel tuleb loetelust leida õige vastus. Õigesti vastanute vahel loosime välja auhinna, milleks on väärt raamat või raamatukogu meene.
? Juulikuu klassik – Ernest Hemingway
✒️ Mõttetera: Kõigi loomade hulgast oskab naerda ainult inimene, kuigi just temal on selleks kõige vähem põhjust.
Enn Soosaar: „ … ta esitas neid oma „hemingwaylikke“ teemasid ja karaktereid säärase sugestiivsusega, nii lugema meelitavalt ja matkima peibutavalt, nagu ei keegi teine enne teda.“
Selle kuu klassik, kirjanik Ernest Miller Hemingway sündis 21. juulil 1899. aastal Ameerika Ühendriikides Illinoisis. Ta on üks tähtsamaid ja mõjukamaid 20. sajandi kirjanikke. Hemingway on kadunud põlvakonna autor. Kadunud põlvkonna all mõistetakse sõjast elusalt naasnud, kuid hingeliselt ja vahel ka kehaliselt vigaseid mehi. Hemingway küllaltki autobiograafilises loomingus avalduvad sõjas saadud paranematud haavad. 1954. aastal määrati Hemingwayle Nobeli kirjandusauhind.
Mängus osalemiseks:
? tutvu küsimusega ja leia vastus meie raamaturiiulitelt.
?vastuse võid kirja panna ka raamatukogu teenindusletis.
Teosed on Valga Keskraamatukogu avariiulil. Vastuseid ootame iga kuu viimaseks kuupäevaks. Õige vastuse ja loosimise tulemuse avalikustame uue kuu esimesel nädalal.
Ja nüüd kirjandusmängu „Selle kuu klassik“ juunikuu võitja! Katkend oli Erich Maria Remarque´i teosest „Aeg antud elada, aeg antud surra“. Auhinna õige vastuse eest saab loosi tahtel Kaire Vares! Palju õnne! Võitjaga võtame ühendust.
Täname kõiki eelnenud mängudes osalenuid. Soovime edu järgmistes kirjandusmängudes!