Rahvusvähemustele pühendatud perepäev Säde pargis

Rahvusvähemuste päevale pühendatud perepäevaks “Kogu Eesti loeb!” kinkis alanud sügis meile imeilusa ilma ja need, kes kohale tulid said toredate elamuste osaliseks.
Külas oli imeline jutuvestja Polina Tšerkassova, kes võlus kõik kuulajad ära oma olemuse ja lugudega. Polina on veel ka antropoloog ja muusik, oma esinemistes põimib ta kaugetelt maadelt toodud tõsielulugusid ja muinasjutte oma muusikaga, mida ta esitab erinevatel haruldastel pillidel.
Roma-kogukonna tantsugrupp Shukar Roma oma särtsuvate tantsudega tõi ehedaid emotsioone ja lõi päeva lausa särama.
Eesti Pagulasabi ja Eesti muusikute albumi “Kuula mu loo kõla!” esitlus avas akna Eestis uut elu alustanud noorte välismaalase maailma. Mõned aastad Eestis elanud Egiptusest pärit Karim Hossam ja keenialanna Grace Muchiri rääkisid rõõmudest ja väljakutsetest, millega uues keskkonnas kohtutud.
Juris Leimanise raamat “Mustlased Läti metsades, taludes ja laatadel” on ainulaadne sissevaade romade maailma 20. sajandi algul siinkandis. Raamatut esitlesid toimetaja Inge Annom ja projektijuht Risto Järv, luges Tiit Järv. Esitlus pakkus huvitavaid teadmisi selle värvika rahvakillu kommetest.
Jagati rahvuslikke retsepte ja degusteerida ning kaasa osta sai rahvustoite.
Õueraamatukogu ja õpitoad pakkusid uudistamist ja isetegemise rõõmu.
Perepäev oli suur üle-eestiline raamatukogude aasta sündmus, kus üheksas Eesti piirkonnas toimusid sarnased üritused, et tõsta esile meie rahvusvähemusi ja näidata, et raamatukogu teenused on neile kättesaadavad ja nad on igal pool oodatud.
Väärib märkimist, et Valga on sellise sündmuse korraldamiseks eriti sobiv paik, kuna teatavasti on Valga valla elanikkond erakordselt paljurahvuseline – siin elab eestlastele lisaks veel umbkaudu poolesaja rahvuse esindajaid.
Valga keskraamatukogu tänab kõiki panustajaid ja kaasalööjaid: Valgamaa Kutseõppekeskus, Українське товариство і суботня школа Калина м. Валга, Eesti Pagulasabi / Estonian Refugee Council projektijuht Silvia Teras, Polina Tšerkassova, Valga romade kogukonna esindajad, Raamatusõprade klubi, Valga vald, Valga Kultuuri- ja Huvialakeskus, Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla, Valga Avatud Noortekeskus, Juris Freimanis, Birgit Tuulemets ja teised toredad inimesed, kes meile nõu ja jõuga abiks olid.
Keskraamatukogu direktori tänu ka hoolsale raamatukoguperele, kes ühtselt meie kõigi ühise eesmärgi nimel pingutasid.
SUUR AITÄH kõigile külastajatele!
Üritusele pani õla alla Kultuuriministeerium.