Polaarteadlane Enn Kaup Valgas – “pingviinid peavad inimest teiseks pingviiniks….”

Neljapäeval, 17. veebruaril oli Valgas harukordne võimalus kohtuda  polaarteadlase Enn Kaup´iga. Raamatukogude aasta puhul toimus esimene kohtumine Valga Gümnaasiumi õpilastega. Külaline peab Antarktikast rääkimist õpilastele oma missiooniks – justkui Antraktika saadik. Täname lahke vastuvõtu eest Valga Gümnaasiumi ja loodame, et saame ka edaspidi koostööd teha. Teine kohtumine leidis aset Valga Keskraamatukogus.

Enn Kaup (s 1946) on polaaruurija ja ökoloog, kes käinud Antarktikas kümnel ekspeditsioonil. Ta heiskas esimesena Antarktisel Eesti lipu (1988. aastal) ja on seal kokku veetnud enam kui tuhatkond päeva.

Antarktikast räägivad ka tema raamatud. „Minu Antarktikas“ kirjeldab autor kaht ekspeditsiooni (üks neist 1970. aastatel, teine 1990ndatel) ja võrdluseks hiljutist reisi koos turistidega. Peale „Minu Antarktika“ on Enn Kaup Antarktikast kirjutanud veel kolm raamatut: „Nabakirjad“, „Imekaunis Antarktika“ ja „Armulugu Antarktikaga“. Samuti on ta pälvinud aasta reisikirjaniku tiitli.

Täname meie külalist, et ta leidis võimaluse tulla Valka. Päeva jooksul leidsime aja ka tutvustada külalisele Valga linna ja ühtlasi külastasime teenetemärkide näitust “Eesti tänab”  Valga Muuseumis

Sündmusest oli võimalik saada osa nii raamatukogus kohapeal, MS Teamsi keskkonna vahendusel ning ülekannet oli võimalik jälgida ka Tsirguliina ja Lüllemäe raamatukogus.