Mängu “Selle kuu klassik” maikuu mõistatus ootab lahendust

Kirjanduslik äraarvamismäng „Selle kuu klassik“ kutsub taas tutvuma kirjandusklassikaga. Pane end proovile ja võida väärt auhind!
Iga kuu alguses avaldame katkendi just sel kuul sündinud kirjandusklassiku teose algusest. Arvajatel tuleb loetelust leida õige vastus. Õigesti vastanute vahel loosime välja auhinna, milleks on väärt raamat või raamatukogu meene.
? Maikuu klassik – Honoré de Balzac
✒️ Mõttetera: Tõde on nagu kibe jook, mis maitselt ebameeldiv, kui see-eest taastab tervist.
Selle kuu klassik, prantsuse kirjanik Honoré de Balzac (20. V 1799 – 18. IX 1850) sündis Prantsusmaal Toursis. Kirjutamist alustas ta 20-aastaselt.
„Hiiglasliku romaanitsükliga „Inimlik komöödia“ lõi ta panoraamse pildi oma epohhi alatusest ja edevusest ning revideeris põhjalikult 19. sajandi Pariisi kombeid. Kui ta kirjutas voorusest ja omakasupüüdmatust armastusest, mõjus see tihti ülespuhutuna, kuna mõlemad olid tema jaoks igavad. Vaid pahesid kirjeldas ta meisterlikult. Seetõttu esinevad teostes vaid mõned tõeliselt sõbralikud karakterid, nagu doktor Bianchon, kes ravis haigeid nende rahakoti suurusest sõltumatult. Kui arstid ta tervisliku seisundi 1850. aastal lootusetuks tunnistasid, hüüdis ta oma romaanikangelast: „Tooge doktor Bianchon, tema päästab mu!““ (Werner Fuld. Viimaste sõnade leksikon“, lk12.).
Mängus osalemiseks:
? tutvu küsimusega ja leia vastus meie raamaturiiulitelt.
? vastuse võid kirja panna ka raamatukogu teenindusletis.
Vastuseid ootame iga kuu viimaseks kuupäevaks. Õige vastuse ja loosimise tulemuse avalikustame uue kuu esimesel nädalal.
? Kirjandusmängu „Selle kuu klassik“ aprillikuu tulemused:
Katkend oli Anatole France romaanist „Thais“. Õigesti vastasid Ene Künnap, Maarja Mihkelsoo, Ülle Oras, Hiie Uibo ja Heidi Võsu.
Loosi tahtel saab auhinnaraamatu – Anu Raua jutukogu “Kuue ruuduga aken” omanikuks Hiie Uibo! Palju õnne!
Täname kõiki osalejaid. Võitjaga võtame ühendust.
Soovime edu järgmistes kirjandusmängudes!
Fotol: Honoré de Balzac. Foto autor: Louis-Auguste Bisson/Wikipedia