Mäng “Selle kuu klassik” ootab kaasa mõtlema!

Uus kuu – uus väljakutse! Äraarvamismäng „Selle kuu klassik“ ootab osalema: pane end proovile ja võida väärt auhind!
Iga kuu alguses avaldame katkendi just sel kuul sündinud kirjandusklassiku teose algusest. Arvajatel tuleb loetelust leida õige vastus. Õigesti vastanute vahel loosime välja auhinna, milleks on väärt raamat või raamatukogu meene.
? Novembrikuu klassik – Mark Twain
✒ Mõttetera: Vastuseks ekslikule nekroloogile New York Journalis ütles ta kuulsa fraasi: “Kuuldused minu surmast on mõnevõrra liialdatud.”
William Faulkner: “Mark Twain on esimene tõeline Ameerika kirjanik ja me kõik oleme tema järeltulijad”.
Ameerika kirjanik, humorist, ajakirjanik, kirjastaja ja ühiskonnategelane Mark Twain (kodanikunimega Samuel Langhorne Clemens) sündis 30. novembril 1835. aastal Floridas. Teda on nimetatud Ameerika Ühendriikide suurimaks humoristiks. Tema meistriteoseks peetakse „Huckleberry Finni seiklused“.
Raamatu „Tom Sawyer“ eessõnas kirjutab autor : “Kuigi mu raamat on mõeldud peamiselt poistele ja tüdrukutele meelelahutuseks, loodan, et seda ei lükka tagasi ka mehed ja naised, sest minu plaani kuulus püüd täisealistele meeldivalt meelde tuletada, missugused nad ise kord olid, mida tundsid, mõtlesid, rääkisid ja missugustest kummalistest ettevõtmisest nad mõnikord osa võtsid.“
Mängus osalemiseks:
? tutvu küsimusega ja leia vastus meie raamaturiiulitelt
? vastuse võid kirja panna ka raamatukogu teenindusletis
Vastuseid ootame iga kuu viimaseks kuupäevaks. Õige vastuse ja loosimise tulemuse avalikustame uue kuu esimesel nädalal.
? Ja nüüd kirjandusmängu „Selle kuu klassik“ oktoobrikuu võitja! Katkend oli Oscar Wilde´i teosest Dorian Gray portree. Auhinna õige vastuse eest saab loosi tahtel Tiina Lall. Palju õnne! Võitjaga võtame ühendust.
Täname kõiki osalenuid. Soovime edu järgmistes kirjandusmängudes!
Foto: Mark Twain 1907. aastal/Wikipedia: A. F. Bradley