Kadri Hinrikus ja Ilona Martson olid külas Priimetsa kooliperel

Kolmapäeval oli Valga Priimetsa kooli noorematel õpilastel üks huvitav kohtumine – külas olid ajakirja Täheke peatoimetaja Ilona Martson ja toimetaja Kadri Hinrikus. Eriti toredaks faktiks külaliste puhul on see, et nad mõlemad tegelevad ka lasteraamatutega – Kadri kirjutab ning Ilona koostab ja/või tõlgib.
Lasteajakirja toimetajatel oli kaasas ajakirja kõige värskem number nii eesti, vene kui ka ukraina keeles ning peamiselt räägitigi ajakirjast, selle ajaloost, igakuiste numbrite koostamisest ja ka toredatest kampaaniatest ja konkurssidest, mida Täheke läbi viib ja kus iga soovija saab osaleda. Üheks näiteks on just-just lõppenud kaisukaru portreede võistlus ning nüüdsama kuulutati välja jubejuttude konkurss, kuhu saab oma töid saata novembri lõpuni.
Lapsed said teada, et Tähekest on välja antud juba alates 1960. aastast ning mitmed praegu kuulsate lasteraamatute tegelased nägid esmakordselt trükivalgust just Tähekese lehekülgedel. Näiteks Eno Raua Sipsiku lood ilmusid ajakirjas 1961. aastal, raamat Sipsik ise aga aasta hiljem. Täpselt samuti ilmusid raamatust aasta varem lood Naksitrallidest ja Kunksmoorist. Näha sai ka ajakirja esimest numbrit, kusjuures Täheke vormi poolest ajas oluliselt muutunud ei olegi.
Külalised lugesid ette jutte Kadri Hinrikuse raamatutest, rääkisid veidi ka kirjaniku ja tõlkija tööst ning vastasid laste küsimustele. Kadri Hinrikus ja Ilona Martson külastasid Valga Priimetsa kooli Valga keskraamatukogu kutsel. Kohtumist toetas Eesti Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupp.
Meie täname külalisi kaasahaarava ja toreda esinemise ja Priimetsa kooliperet sooja vastuvõtu eest.