Kohtume raamatukogudes! Algasid üleriigilised raamatukogupäevad “Kohtume raamatukogus”.

Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing kutsub juba 34. korda oktoobrikuu viimastel päevadel astuma sisse lähimasse raamatukogusse, et saada osa põnevatest üritustest, kohtuda oma kogukonna liikmetega ja laenutada kaasa mõni huvipakkuv raamat. Kohtume raamatukogus, sest raamatukogu on demokraatlik avalik ruum, kuhu kõik kogukonna liikmed on alati oodatud.

Raamatukogupäevade ajal toimub palju erilaadseid ettevõtmisi. Tänavune liikumisele pühendatud teema-aasta on mõjutanud ka raamatukogudes toimuvat. Üleskutse “Hakkame liigutama” kehtib nii füüsise kui ka vaimu ergutamise kohta. Paljudes raamatukogudes toimub arutelusid ja vestlusringe, arvukalt on välja pandud raamatunäitusi, toimub kohtumisi huvitavate inimestega. “34. raamatukogupäevade teemaks valisime liikumisaastast inspiratsiooni saades liigutamise, eelkõige küll ajurakkude liigutamise mõttes,” selgitab ERÜ juhatuse esimees Tuuliki Tõiste.

Valga Keskraamatukogu ja haruraamatukogud ootavad külastajaid sündmuste ja elamustega, mis kutsuvad sisse astuma ja kõigest pakutavast osa saama. Raamatukogupäevade ajal on võimalik külastada näituseid ja väljapanekuid, õpitubasid ja aruteluringi. On ettelugemist ja kirjanikuga kohtumine. Kirjandusviktoriinid ja erinevad kokkusaamised. Toimuva kohta saab ülevaate, kui külastate Valga keskraamatukogu ja haruraamatukogude kodu- ja sotsiaalmeedialehti.

Reedel, 20. oktoobril avatakse Jõgeval pidulikult kuni 30. oktoobrini kestvad üleriigilised raamatukogupäevad. Raamatukogupäevad lõpevad 30. oktoobril 23. maaraamatukoguhoidja päevaga Põlvamaal vastvalminud Valgjärve külamajas.

Kohtume ikka raamatukogus!