Ettelugemisvõistluse võitis Valga Põhikooli õpilane

Kolmapäeval, 18. oktoobril oli meie raamatukogu lasteosakonnas ettelugemise võistlus 4. klasside õpilastele, kus ühtlasi selgus edasipääseja üleriigilisele finaalvõistlusele Eesti Lastekirjanduse Keskuses.

Sel korral on võistlus pühendatud armastatud lastekirjanik Eno Raua loomingule ning kannab sarnaselt tema ühe raamatuga pealkirja „Padakonna vada“. Nagu arvata võib, loeti ette jutte ja lugusid lastekirjaniku loomingust.
Eranditult kõik eelvooru esitused olid julged ja omanäolised. Näha oli, et paljud on juba kogenud etlejad, kuid oli ka neid, kes tulid saama esimest kogemust. Päris tasavägises võistluses selgus võitja – maakonda läheb esindama Simo Saarmann Valga põhikoolist. Simo õpetaja Virve Sinisalu ütles peale võistlust, et noormeest tuli päris kaua veenda ettelugemisele tulema, seda rõõmustavam oli tulemus. Palju õnne õpilasele ja õpetajale!
Tegelikult oli järjestust paika panna üsna raske, kuid teisele kohale asetus Chris Robin Saavel Valga põhikoolist ja kolmandale Katriin Säre Valga põhikoolist. Eripreemia said Laura Lomp ja Rimo Ojamets, kes on samuti Valga põhikooli õpilased.

Täname osalenud koole ja õpetajaid: Ruth Kõivisto Õru Lasteaed-Algkoolist, Külli Starke, Anneli Lõoke ja Virve Sinisalu Valga Põhikoolist ning Kaari Kaasik Valga Priimetsa Koolist. Samuti täname vapraid ettelugejaid ning soovime võitjale lennukat lõppvõistlust Eesti Lastekirjanduse Keskuses laupäeval, 21. oktoobril.

Auhindadega toetas Valgamaa Arenguagentuur.