Kohalikud autorid tutvustasid oma loomingut

Kolmapäeva, 17. aprilli õhtupoolikul said Valgas, kohvikus Carl kokku kirjandussõbrad, kirjandussõpradega omakorda kohalikud kirjanikud Ene Arikainen ja Juhani Tamminen. Mõlemad autorid saavad öelda, et Valga on nende kodulinn.
Kohtumine kujunes vägagi huvitavaks, osalt just seetõttu, et juttu tuli täiesti erinevatest teostest. Ene Arikaineni neljandat raamatut, äsja trükivalgust näinud “Karulauk minu aias. Karulauk minu köögis” saab nimetada aianduse-kokanduse käsiraamatuks. Selles on nippe karulaugu “kodustamiseks”, aga ka mitmeid retsepte, kuidas karulauk köögilaual rõõmu võiks pakkuda. Teatavasti see taim Lõuna-Eestis väga kasvada ei soovi, ometi on aednikutaustaga kirjanikul see siiski – ehkki mitte kergelt – õnnestunud. Külastajale pakkus Ene lahkelt ka kaasa võetud külakosti – värskelt valminud koduleiba koos väga maitsva karulaugupesto ja –võiga.
Juhani Tamminen on kindlasti tuttavam krimikirjanduse austajatele. Sel korral aga räägiti rohkem tema siin- ja sealpool Soome lahte üsna suurt tähelepanu saanud teosest “Estonia saladused”, mis vaatleb “Estonia” laevahukku perspektiivist, mille on loonud vastuolulised uurimismaterjalid, avaldatud ametlikud andmed ja intervjuud ellujäänutega. Raamatus otsibki autor vastuseid küsimustele.
Kohtumisel rääkis Tamminen ka detailidest, mis raamatukaante vahele kas ei jõudnudki või on algsest käsikirjast välja jäänud, sest on liiga valusad meenutada.
Mõlemad tutvustatud raamatud on saadaval ka meie raamatukogudes. Olete lahkelt oodatud laenutama!