Jätkame kirjandusmänguga „Kes sellel kuul on sündinud…”!

Iga kuu alguses avaldatud küsimus puudutab sellel kuul sündinud eesti kirjandusklassiku loomingut.
Tallinna Kirjanduskeskuse algatusel on sellest aastast 30. jaanuar, Anton Hansen Tammsaare sünniaastapäev, eesti kirjanduse päev ning ühtlasi ka lipupäev. Eesti kirjanduse päeva riiklikuks tähtpäevaks ja lipupäevaks muutmisega väärtustatakse kirjandust ja kultuuri pööramaks tähelepanu kirjanduse ja kirjanike rollile Eesti kultuuris ja ühiskonnas.
Valga Keskraamatukogu tervitab Tallinna Kirjanduskeskus algatust ja eesti kirjandusklassika tutvustuseks või meeldetuletuseks pakub lugejatele igakuiselt peamurdmist kirjandusmänguga „Kes sellel kuul on sündinud…”.
📌 Veebruarikuu küsimus!
✒️ Mõttetera Jaan Krossilt: „Kui sa tahad pidada raudseid põhimõtteid, pead sa olema ise terasest poiss. Ja suutma murda oma põhimõtte – aeg-ajalt, mõnikord – krõksti pooleks. Et näidata, et sa oled oma põhimõtte peremees. Mitte oma põhimõtte ori.”
Jaan Kross on sündinud 19. veebruaril 1920. aastal. Veebruaris on sündinud ka Eduard Bornhöhe, Raimond Kaugver, Lilli Promet, Eno Raud ja Juhan Smuul.
❓ Meie küsime: kes neist on selle teose autor, mille tegelasteks on Jaanus, Emiilia ja Oodo? Vastuseid ootame veebruari lõpuni. Vastata saad siin: https://forms.gle/jx4vUS6xZeEhyfS29
🎈 Jaanuarikuu mängu auhind läheb sel korral Ulvi Karule. Palju õnne!
📷 Fotokollaažil ülalpool nimetatud autorid