Ettelugemispäeva Valgamaa vooru võitja on selgunud

Neljapäeval, 13. oktoobril oli meie raamatukogu lasteosakonnas ettelugemise võistlus 4. klasside õpilastele, kus ühtlasi selgus edasipääseja üleriigilisele finaalvõistlusele Eesti Lastekirjanduse Keskuses.
Esinejad olid kõik toredad, julged ja omanäolised, paljud olid juba kogenud etlejad, kuid oli ka neid, kes tulid saama oma esimest kogemust. Päris tasavägises võistluses selgus võitja – maakonda läheb esindama Alar Veemees Tsirguliina Koolist.
Žüriil oli järjestust paika panna üsna raske, kuid teisele kohale asetus Uku-Samuel Käis Tsirguliina Koolist ja kolmandale Jasmiin Rebane Valga Põhikoolist. Eriauhinna said Bärbel Balodis ja Keven Pindma, mõlemad Valga Põhikoolist.
Sel korral on ettelugemise võistlus pühendatud armastatud lastekirjanik Aino Pervikule, kes tähistas kevade oma juubelisünnipäeva. Selle tähtsa sündmuse puhul kannab võistlus pealkirja „Ühes väikeses Perviku raamatus“ ning loetakse jutte ja lugusid lastekirjaniku loomingust.
Aino Pervik on ka ise rõhutanud ettelugemise olulisust ning toonud esile selle tähtsust lapse empaatiavõime arendamisel: „Väikesele unejutu kuulajale selgub, et sõnadega saab muudki ette võtta kui lausuda: ära tee! või: ei taha! Selgub, et sõnadest võivad tekkida kujutluspildid sellest, mida käega katsuda ei saagi. Siit saab alguse ka empaatiavõime, mis on üks inimese meeldivamaid omadusi.“
Täname osalenud koole ja õpetajaid: Ulvi Karu Tõrva Gümnaasiumist, Tiina Lillemets Valga Põhikoolist ja Marje Utsal Tsirguliina Koolist. Samuti täname vapraid ettelugejaid ning soovime võitjale lennukat lõppvõistlust Eesti Lastekirjanduse Keskuses laupäeval, 22. oktoobril.
Auhindadega toetas Valgamaa Arenguagentuur.