8. juunil antakse üle August Gailiti nimeline novelliauhind

Järjekordne August Gailiti nimeline novelliauhind antakse üle 8. juunil Valgas Säde pargis (vihmase ilma korral Valga Muuseumis). Novelliauhina laureaadiks valis žürii sel aastal Katariina Libe ja tema novelli “Enesetapja”.

Auhinnatud teos võlus just musta huumori ja meisterliku sõnakasutusega. Žürii tööd juhtinud kirjandusteadlase, õpetaja ja kirjanik Jaanus Vaiksoo hinnangul on Katariina Libe „Enesetapja“ suurepärane klassikalise novelli näide: napp stiil, täpne sõnastus; lugu, mis lõpeb puändiga. “Žürii tõstiski esile just nimelt novelli sisu ja vormi väga head kooskõla,” märkis Vaiksoo. Nauditavas stiilis jutustatud lugu aktiviseerib tema lugejas olulised lülitid, mis panevad tööle kujutlusvõime ja vallandavad lugemise mõnu tekitavad ained. Sümpaatselt mõjub tema sõnul ka autori must huumor ja eluterve ellusuhtumine. “Kriitiline Gailit oleks novelli kindlasti nautinud,” leiab Vaiksoo.

Žürisse kuulusid peale Jaanus Vaiksoo veel Valga Vallavalitsuse esindajana Tiina Lall, keskraamatukogu lugejate esindajana Endla Schasmin, MTÜ August Gailiti Sünnikodu Seltsi esindajana Heili Kalbri ja Valga Keskraamatukogu direktor Triinu Rätsepp.

Kirjandussündmuse ajakava:
13.00 Ansambel “Koidu Tähed” esinemine
13.15 Žürii esimehe Jaanus Vaiksoo sõnavõtt
13.20 Valga vallavanem Monika Rogenbaum annab üle auhinna
13.25 Auhinnasaaja Katariina Libe sõnavõtt
13.35 Esineb pärimusmuusik Koidu Ahk
13.50 Skulptor Jaak Soansi loeng “Skulpturaalsed jalajäljed Valgas” toimub Valga Muuseumis.
Kirjandussündmust toetab Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupp, Valga vald, Valga Muuseum, Valga Keskraamatukogu.
August Gailiti nimeline novelliauhind antakse välja kaheksandat korda. Varasemalt on August Gailiti novelliauhinna võitnud Lauri Sommer, Valdur Mikita, Mehis Heinsaar, Kärt Hellerma, Ervin Õunapuu, Maimu Berg ja Armin Kõomägi.