Äraarvamismäng “Selle kuu klassik” kutsub osalema!

Uus kuu – uus väljakutse! Äraarvamismäng „Selle kuu klassik“ ootab osalema: pane end proovile ja võida väärt auhind!
Iga kuu alguses avaldame katkendi just sel kuul sündinud kirjandusklassiku teose algusest. Arvajatel tuleb loetelust leida õige vastus. Õigesti vastanute vahel loosime välja auhinna, milleks on väärt raamat või raamatukogu meene.
? Oktoobrikuu klassik – Oscar Wilde
✒️ Mõttetera: Elada – see on kõige haruldasem asi maailmas. Enamik inimesi lihtsalt eksisteerib.
Iiri kirjanik Oscar Fingal O’Flahertie Wills Wilde sündis 16. oktoobril 1854. aastal Dublinis. Luuletaja, romaani- ja näitekirjanikuna sai temast üks tuntumaid ja samas ka kõige vastuolulisemaid kirjanikke Victoria ajastul. Tema abielust Constance Lloydiga sündis kaks poega. Homoseksuaalse “kõlvatuse” eest mõisteti ta kaheks aastaks sunnitöövanglasse, mis andis tema tervisele suure löögi. Pärast vanglast vabanemist elas ta vaesuses Pariisis, kus ta 46-aastaselt suri.
O. Wilde näidendid on tulvil vaimukaid epigramme, pardaokse, hiilgavat sõnademängu. Suur lavamenu saatis „Leedi Windermere’i lehvikut“ ja „Ideaalset abielumeest“. Kirjaniku enim lavastatud komöödia on näidend „Kui tähtis on olla tõsine“.
Romaani „Dorian Gray portree“ ilmumine põhjustas skandaali. Autor ise kirjutas raamatu eessõnas: „Ei ole olemas sündsaid ega ebasündsaid raamatuid. On üksnes hästi või halvasti kirjutatud raamatud.“
Mängus osalemiseks:
? tutvu küsimusega ja leia vastus meie raamaturiiulitelt
? vastuse võid kirja panna ka raamatukogu teenindusletis
Vastuseid ootame iga kuu viimaseks kuupäevaks. Õige vastuse ja loosimise tulemuse avalikustame uue kuu esimesel nädalal.
? Ja nüüd kirjandusmängu „Selle kuu klassik“ septembrikuu võitja! Katkend oli Mika Waltari teosest „Feliks õnnelik“. Auhinna õige vastuse eest saab loosi tahtel Hiie Uibo. Palju õnne! Võitjaga võtame ühendust.
Täname kõiki osalenuid. Soovime edu järgmistes kirjandusmängudes!
Foto: Oscar Wilde 1882. aastal/Wikipedia: Martin van Meytes – Metropolitan Museum of Art