Väikese kooli noored meistrid tulid raamatukogudele appi 

Valga valla väiksematel raamatukogudel on siiani puudunud raamatute tagastuskast. Nüüd on see mure leevenenud – neljal haruraamatukogul on nüüdsest olemas rõõmsavärvilised kastid, kuhu lugeja saab panna tagastatava raamatu ka asutuse kinnioleku ajal.

Abi tuli Valga Jaanikese kooli õpetaja Jüri Freimani poolt, kelle juhendatud poiste-tüdrukute osavate käte all valmisidki puidust, postkastilaadsed tagastuskastid. Seejärel said need oma külgedele toredad maalingud ja nii need rõõmsamustrilised kastid märtsis Valga Keskraamatukogusse jõudsidki.

Tagastuskastid leiavad endale uue kodu neljas raamatukogus, kus neid hetkel kõige enam vajatakse – Harglas, Koikkülas, Soorus ja Tagulas. Raamatukoguhoidjate sõnul muudab see raamatute üleandmise lugeja jaoks tunduvalt mugavamaks ja nii saab raamatukoguteenust ka maal osutada palju paindlikumalt.

Neljapäeval olid Jaanikese kooli õpilased ja õpetajad kutsutud külla Valga keskraamatukogusse, kus nad oma kätetöö raamatukoguhoidjatele üle andsid ja võtsid vastu raamatukogudepoolse südamliku tänu. Oma tänulikkust ja mitmesuguseid trikke näitas lastele ka “majakoer” Rima.

Jaanikese kooli lapsed koos õpetaja Jüri Freimaniga on ka varasemalt palju rõõmu toonud. Möödunud aastal jõudis keskraamatukogu lasteosakonda muinasjutuline kapp, mis nüüd muinasjututorni paigutatuna peidab endas lõputult saladusi. Raamatukogu fuajees on olnud väljas ka laste käsitööd.

Valga Keskraamatukogu ja haruraamatukogud on ütlemata tänulikud selle südamliku kingituse ja meid ühendava toreda koostöö eest. Aitäh!