Vabariigi aastapäeva eel kõlas isamaaline luule

Taaskord oli hea ja uhke tunne kuulata noorte esitusi. Vabariigi aastapäeva eel, 22. veebruaril oli Valga keskraamatukogus traditsiooniline isamaaliste luuletuste lugemise konkurss, millel osalesid Valgamaa koolinoored 5.-8. klassidest ning kus tuli lugeda kaks vabalt valitud eesti autori luuletust – üks isamaaline, teine loodusluuletus.
Sel korral oli külalisena noori julgustamas ja ühtlasi ka žürii töösse panustamas kirjanik ja tõlkija Indrek Koff. Muuhulgas ohtralt ka lastekirjandust ja –luulet avaldanud autor luges ette nii enda kui ka teiste autorite loomingut, viimaste seast just teda ennast sügavalt puudutavaid. Luulekonkursi alustuseks ja küllap ka esinejate pingete leevendamiseks esitas Indrek Koff (mõneti üllatusenagi) trompetil Tõnu Kõrvitsa loo “In the Shadows”. Nimelt suudab andekas kirjamees lisaks mitmele keelele ka erinevaid muusikariistu taltsutada.
Paremusjärjestus, mille pani paika kolmeliikmelise žürii hinnang, kujunes järgmiseks:
🪶 1. koht: Eneli Lensment, Tõrva Kooli Riidaja õppekoht (õp Eve Toompalu)
🪶 2. koht: Birgit Käär-Jalundi, Tõrva Kooli Riidaja õppekoht (õp Eve Toompalu
🪶 3. koht: Rosanna Heleri Grencštein, Valga põhikoolist (õp Ene Sõstar)
Välja anti ka kolm eripreemiat:
🪶 Uku-Samuel Käis, Tsirguliina Kool (õp Ülle Vihm)
🪶 Berit Kerb, Valga Põhikool (õp Pauliina Võõras)
🪶 Eliis-Betti Verrevmägi, Valga Põhikool (õp Pauliina Võõras)
Noorte etteasteid vaagis kolmeliikmeline žürii koosseisus: kirjanik ja tõlkija Indrek Koff, koolitaja Tiina Lall ning Valga Gümnaasiumi huvijuht Jaanika Vahtra.
Täname osalejaid! Suur aitäh õpetajatele julgustamise ja juhendamise eest! Suur-suur tänu lapsevanematele! Sündmust toetas Kultuurkapital.
Kohtume järgmisel aastal!