Ulvi Lind on “Lasteraamatukoguhoidja 2023” nominent!

Meil on suur rõõm teatada, et Valga Keskraamatukogu lastekirjanduse osakonna juhataja Ulvi Lind on ERÜ (Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing) aasta lasteraamatukoguhoida nominent.
Ulvi on lasteosakonna juhatajana ametis olnud aastast 2002, kuid meie majas töötanud juba alates 1996. aastast. Lastega töötades on ta üles näidanud järjepidevust ja pühendumist. Temas on valmisolek olla paindlik vastavalt oludele ning õppida juurde uusi oskusi. Viimased aastad on toonud mitmeid uusi väljakutseid ning hoolimata sellest on suudetud suurendada lasteosakonna raamatulaenutuste ja külastuste arvu. Märgatavalt on kasvanud koostöö koolide ja õpetajatega.
Enam on hakatud raamatukogu seinte vahelt väljas käima. Valmistatakse ette raamatukogutunde lähtuvalt laste huvist. Lasteosakond on liitunud Lugemisisu programmiga, mis toob lapsi üha enam raamatukogusse. Juba aastaid on nii, et Lugemisisu saab vaevalt läbi kui juba stardib hoogne Suvelugemise programm, mida on järjepidevalt ellu viidud juba alates 2009. aastast. Igal sügisel toimub Suvelugemise lõpupidu Säde pargis.
Ulvi õlul on vabariiklike konkursside eelvoorude ning maakondlike konkursside korraldamine ja mitmeid teisi kaalukaid, ag aka pisemaid toredaid tegemisi ja ettevõtmisi.
Teised nominendid on Piret Viira Viiratsi rahvaraamatukogust, Elina Slycko Tallinna Keskraamatukogust, Grete Nootre Lääne Maakonna Keskraamatukogust ja Merike Soon Saare Maakonna Keskraamatukogust ERÜ aasta lasteraamatukoguhoidja 2023 nominendid kuulutati välja XX üleriigilisel raamatukoguhoidjate päeval Kuressaares. Palju õnne nominentidele!
Lasteraamatukoguhoida 2023 laureaat selgub ERÜ aastakoosolekul tuleva aasta alguses.