Toimus maakondlik isamaaliste luuletuste lugemise konkurss 5.-8 klassidele

Täna tähistasime Valga Keskraamatukogu lasteosakonnas Eesti Vabariigi 104. sünnipäeva. Sel puhul toimuski juba 16. korda maakondlik isamaaliste luuletuste lugemise konkurss.

Esimest korda toimus taoline võistulugemine 2006. aastal. Osales 11 õpilast neljast maakonna koolist. Need tublid koolid olid Keeni Põhikool,

Riidaja Põhikool, Tsirguliina Kool ja Valga Põhikool.

Võistlejaid hindas raamatukogutöötajatest koosnev žürii- Triinu Rätsepp, Aili Värton  ja Merje Mändmets.

Peale arupidamist ja kaalumist otsustas žürii anda 1. koha Anette Leele Valga Põhikooli  5. klassi õpilasele. Teise kohaga tunnustas žürii  sama kooli 5. klassi õpilast Aaran Ovtsinnikovi. Nende mõlema juhendaja on õpetaja Ene Sõstar. Kolmanda kohaga pärjati Riidaja Põhikooli õpilane Marta Purga, kelle juhendaja on Eve Toompalu.

Žürii andis välja ka 3 eripreemiat: Susanna Aleshinale ja Mari-Liis  Vaiksoole Valga Põhikoolist, kelle õpetaja on Ene Sõstar ja Mirell Murumaale Tsirguliina Koolist, kelle juhendaja on Ülle Vihm. Täname ka Keeni Põhikooli õpetajat Maire Roiot.

Kõik osalejad ja nende juhendajad said tänatud šokolaadi, raamatukogude aasta märgiga ja tänukirjaga. Auhinnalised kohad said kingitusteks lauamänge, sõbrapäevikuid ja magusaid üllatusi. Auhindadega toetas meie luuleüritust Valgamaa Arenguagentuur.

Ilusat Eesti Vabariigi sünnipäeva!