Suvelugemise lõpupidu koos Jaanus Vaiksooga

Möödunud laupäeval panime punkti meie tänavusele suvelugemisele ja tänasime neid lapsi ja noori, kes koolivaheajalgi raamatuid unarusse ei jätnud ja suvelugemise aktsioonis vahvalt kaasa lõid – olgu siis ühe, viie, või viieteistkümne raamatuga. Kuid oli ka neid, kes jõudsid läbi lugeda kõik suvelugemise nimekirjas olnud raamatud.
Ikka on olnud nii, et suvelugemise lõpetamisele oleme kutsunud huvitava külalise. Enamasti kirjaniku, aga mitte tingimata. Käinud on näiteks Nukitsamees, Ilmar Tomusk, Kristiina Kass, Anti Saar, Wimberg, Teadusteater „Kvark“. Sel korral oli külaliseks kirjanik Jaanus Vaiksoo, kelle raamat „King nr. 41“ oli ka sellesuvise lugemisprogrammi nimekirjas.
Jaanus Vaiksoo on lastele kirjutanud enam kui 20 raamatut – nii jutte kui ka luuletusi. Kohtumisel noorte lugejatega rääkis Jaanus Vaiksoo sellest, kuidas temast kujunes kirjanik ja veidi ka oma raamatutest. Võimalust küsida küsimusi neid huvitavatel teemadel kasutasid noored usinalt.
Kokku osales Valga keskraamatukogu suvelugemises täpselt sada last, kes kokku lugesid läbi ligemale seitsesada raamatut. Lisaks panustasid tublid noored lugejad meie haruraamatukogudest – Soorust, Tsirguliinast, Kaagjärvelt ning Õrust.
Tahame veelkord tänada suvelugemises osalenud lapsi, nende vanemaid, aga ka õpetajaid, kes on hoolega lapsi lugema innustanud.
Suur AITÄH teile kõigile!