Suvelõpu-õppereis viis Põhja-Eestisse

On juba traditsiooniks saanud, et Valgamaa raamatukogude töötajad käivad korra aastas tutvumis- ja õppereisil Eestimaa erinevais paigus ning külastavad sealseid raamatukogusid. Nii oli ka sel aastal – augustikuu lõpus sai külastatud raamatukogusid meist põhja pool, lisaks tutvutud kohalike vaatamisväärsustega.
Kuidas me siis need kaks päeva Kesk- ja Põhja Eestis veetsime? Külastasime kokku viit raamatukogu erinevates omavalitsustes. Saime taas tõdeda, et nii kohalik inimene, aga ka raamatukogu juht ja töötajad kujundavad raamatukogu näo. Muidugi ka raamatukogu pidaja. Rõõm oli näha, et omavalitsused väärtustavad raamatukogusid ja panustavad hoole ja armastusega nende arengusse. Raamatukogud olid tõesti kõik oma näo ja iseloomuga ning majadest õhkus väärikust ning tehatahtmist.
Täname sooja vastuvõtu ja huvitavate ning inspireerivate elamuste eest võõrustajaid: Türi Raamatukogu direktor Astrid Karpender, Märjamaa Valla Raamatukogu direktor Ede Talistu, Riisipere Raamatukoguhoidja Eneken Maripuu, Harju Maakonnaraamatukogu direktor Rutt Enok ja Lääne-Harju Valla Raamatukogu direktor Urve Luht! Teie juures oli tore!
Lisaks raamatukogudele uurisime veidi lähemalt Arvo Pärdi keskust, Padise kloostrit, Amandus Adamsoni ateljeemuuseumi ja Paldiski linna ajalugu ning tänapäeva. Aitäh ka meie suurepärastele giididele!
Õppereis teostus tänu Kultuuriministeeriumi Raamatukogude arendamise programmist eraldatud toetusele.
Vaata PILTE