Suure lugemisisuga loeti läbi üle tuhande raamatu

Täna panime punkti LUGEMISISU programmile! Sel puhul oli Valga Põhikooli aulas raamatusõpradega kohtumas bioloog ja õppejõud Juhani Püttsepp, keda noored lugemishuvilised enamasti teavad kui lastekirjanikku. Kuid Juhani Püttsepp ei ole kirjutanud mitte ainult lastele, vaid ka suurematele. Ta on töötanud ka ajakirjaniku ja loodusajakirjade toimetajana ning teinud dokumentaalfilme.
Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt algatatud üle-eestilises lugemisprogrammis osalesid 5- kuni 10aastased lapsed, Valga Põhikoolist oli osalejaid lausa 125! Neid vahvaid lugejaid ja õpetajaid Juhani Püttsepp ja lastekirjanduse osakonna juhataja Ulvi Lind tänasidki. Boonuseks saadud lugemiselamusele oli tänase külalise huvitav esinemine. Juhani Püttsepp rääkis muuhulgas väga kaasahaaravalt oma perekonna (aja)loost, mis andis ainest tema südamlikule lasteraamatule “On kuu kui kuldne laev”. Raamat jutustab põgenemisest Rootsi 1940ndatel ja põhineb paadipõgenike mälestustel.
Kõige hakkajam lugeja oli 3.c klassi õpilane Rimo Ojamets, kes luges õppeaasta jooksul läbi 150 raamatut! Tema sai muuhulgas kingituseks Juhani Püttsepa värske raamatu “Ohoo, linnaloom” koos autori pühendusega. Tublisid lugejaid, kes ühe lugemispassiga ei piirdunud, oli veelgi ning meil on hea meel tõdeda, et laste lugemisisu püsib 🤍 Ühtekokku loeti 1084 raamatut!
Täname Valga Keskraamatukogu poolt kõiki lugemishuvilisi lapsi, nende õpetajaid ning meie suurepärast külalist Juhani Püttseppa!
Soovime toredaid lugemiselamusi ka saabuval suvel 📚📖🌞!