“Selle kuu klassik” kutsub osalema!

Foto: Knut Hamsun/Wikipedia
Aeg mängida äraarvamismängu „Selle kuu klassik“! Pane end proovile ja võida väärt auhind!
Iga kuu alguses avaldame katkendi just sel kuul sündinud kirjandusklassiku teose algusest. Arvajatel tuleb loetelust leida õige vastus. Õigesti vastanute vahel loosime välja auhinna, milleks on väärt raamat või raamatukogu meene.
? Augustikuu klassik – Knut Hamsun
✒️ Mõttetera: Inimesed on kasvanud üles linna hingetus keskkonnas, kaotanud sideme elu juurtega. Minge tagasi!
Helgi Pukk: „Hamsun on sügavat austust vääriv kirjanik. Ta tegi pika elu jooksul ära tohutu suure töö. Elu purustas palju ta illusioonidest, väsitas ja räsis armutult, pani pidevalt proovile. Kõigele vaatamata tunnistas Hamsun: on imetore tunda, et oled elus, naerda iseenda ja oma ebaõnnestumiste üle; vaadata tohutut igatsust tekitavaid sügistähti ja hingata metsa kirgastavat õhku.“
Selle kuu klassik, kirjanik Knut Hamsun (kodanikunimi Knud Pedersen) sündis Kesk-Norras 4. augustil 1859. aastal. Oma esimese teose kirjutas Hamsun pseudonüümi Knut Pedersen Hamsund all kaheksateistaastasena. Läbimurre kirjanduses tuli aastal 1890 romaaniga “Nälg”. Hamsunist sai kiiresti tunnustatud kirjanik. Aastal 1917 ilmus kirjaniku kuulsaim teos “Maa õnnistus”, mille eest Hamsun pälvis 1920. aastal Nobeli auhinna.
Mängus osalemiseks:
? tutvu küsimusega ja leia vastus meie raamaturiiulitelt
?vastuse võid kirja panna ka raamatukogu teenindusletis
Teosed on Valga Keskraamatukogu avariiulil. Vastuseid ootame iga kuu viimaseks kuupäevaks. Õige vastuse ja loosimise tulemuse avalikustame uue kuu esimesel nädalal.
Ja nüüd kirjandusmängu „Selle kuu klassik“ juulikuu võitja! Katkend oli Ernest Hemingway teosest „Kellele lüüakse hingekella“. Auhinna õige vastuse eest saab loosi tahtel Anette Roop. Palju õnne! Võitjaga võtame ühendust.
Täname kõiki osalenuid. Soovime edu järgmistes kirjandusmängudes!