Õpilased kohtusid kirjanik Kristi Piiperiga

Teisipäeval, 6. veebruaril oli Valga põhikooli viiendike ja kuuendike ees laste- ja noortekirjanik Kristi Piiper. Kui muidu arvatakse, et kirjandusest ja raamatutest rääkimine on noorte jaoks midagi igavat, siis kohtumised Valga kooliõpilastega räägivad hoopis muud. Ka sel korral kuulati suure huviga ja autorile esitatud küsimusedki olid asjakohased.

Kristi Piiper on avaldanud tosin raamatut lastele ja noortele, milles sageli on kirjeldatud enda kogetut läbisegi fantaasiaga. Teisipäevasel kohtumisel rääkis kirjanik palju oma huvitavast kooliaja sellest perioodist, mis möödus Saksamaal Berliini Rahvusvahelises koolis. Sealtki sai Piiper ainest oma teostesse.

Piiper rääkis ka, kuidas sai kaante vahele tema esimene raamat “Salapaha”, kuhu on kogutud autori enda lapsepõlvemälestused ja mis tegelikult oli kirja pandud oma lastele lugemiseks. Lood said nii toredad, et soovitati need raamatuna välja anda. Seejärel ilmus juba noorteromaanisari “Tõde või tegu”.

Autor on kasvanud arstide suguvõsas, seepärast huvitab teda enda sõnul väga ka kõik vaimse tervisega seonduv ja neid teadmisi on ta oma teostes ka kasutanud. Piiper leiab lisaks, et raamatus peab olema põnevust, salapära, elulisi küsimusi ja huumorit. Seda kõike selleks, et lugeja püsiks raamatu lainel ja tahaks aina teada, mis edasi saab.

Raamatut “Esimene kord” kirjutades küsis Piiper kooliõpilaste päris kogemusi netikiusamise osas, tuues need raamatukaante vahel ka anonüümsete tsitaatidena välja. Just see, mis sotsiaalmeedias noorte seas toimuda võib, on kirjaniku sõnul šokeeriv ja see ka seda teemat oma raamatus käsitlema ajendas.

Kohtumist Valga Põhikoolis korraldas Valga Keskraamatukogu ja toetas Eesti Kultuurkapital. Täname Põhikooli õpetajaid ja õpilasi toreda vastuvõtu eest!