Metsatervenduse OÜ toetab Valga Keskraamatukogu harukogusid

Möödunud nädala neljapäeval, 12. detsembri hommikul kogunesid Valga Keskraamatukogu haruraamatukogude juhid ootusärevuses. Nad olid kutsutud kokkusaamisele, kuid kellega, oli üllatus.

See, mis toimuma hakkas, oli sõna otsese mõttes kui jõuluime – kohtumisel oldi tunnistajaks kolmepoolse koostöölepingu – osapoolteks Metsatervenduse OÜ, Valga Vald ja Valga Keskraamatukogu – allkirjastamisele. Nimelt on Metsatervenduse OÜ otsustanud toetada raamatukogusid. Ettevõtte esindaja Anti Rallmann selgitas otsuse tagamaid sellega, et just kultuur kipub olema üks esimesi valdkondi, mis saab kärpeobjektiks, kui majanduslikult läheb kitsamaks. Ta tõi välja näiteid Eesti elust, kus ka raamatukogud on saanud puudutatud, ometi mõjutab raamatukogude käekäik maapiirkondades elavaid inimesi otseselt. Rallmanni sõnul soovib Metsatervenduse OÜ omalt poolt midagi teha just raamatukogude heaks, olles seejuures ka heaks eeskujuks ja suunanäitajaks.

Koostööleppe kohaselt toetab metsafirma Valga Keskraamatukogu kõiki üheksat haruraamatukogu viiesaja euroga kalendriaastas. Sealjuures on plaanis toetust anda ka edaspidi. Haruraamatukogude juhatajatel on nüüd avaramad võimalused oma piirkonna vajadusi kaardistada ning sellest lähtuvalt vajalikku inventari soetada.

Keskraamatukogu direktor Triinu Rätsepp tõdes, et toetus on haruraamatukogudele tõesti nagu jõuluime. “Raamatukogude inventari eelarve kontekstis on tegu arvestatava toetusega. Arvestades, kui olulist rolli kannavad maaraamatukogud kogukonnas, siis kindlasti ei jää see panus meie külastajatele märkamatuks. Soovime, et raamatukogu kasutaja tunneks end seeläbi raamatukogus veel paremini. Oleme Metsatervenduse OÜle väga-väga tänulikud, et nad on sellist initsiatiivi näidanud ja meie väikestele raamatukogudele õla alla pannud. Aitäh, et hindate raamatukogude panust ühiskonda.”

Vallavanem Monika Rogenbaum andis kohtumisel edasi tänusõnad vallavalitsuse nimel. Ta kinnitas, et valla maapiirkonna raamatukogudele on praegune toetus väga suureks abiks ning kiitis ka head eeskuju, kus erasektor ulatab omavalitsusele abikäe. Vallapoolse tänuavaldusena andis Monika Rogenbaum Metsatervenduse OÜle üle Valga-Valka meeneraamatu.

Vaata pilte SIIT