Luuleprõmmul selgusid vabariiklikule võistlusele pääsejad

Luuleprõmm ehk Poetry Slam 2024 Valgamaa eelvoor oli sel korral eriti uhke – Valga kultuurikeskuse ovaalsaal täitus kolmeks tunniks poeesiaga. Oma loomingut olid esitamas 45 noorluuletajat viiest maakonna koolist. 

Noortele jagas inspiratsiooni kirjanik ja luuletaja, ühtlasi žürii liige Anti Saar, kes sissejuhatuseks (ja küllap väikeses saalis selgelt tajutava võistluspinge ja ärevuse maandamiseks) luges ette mõned humoorikad lood oma raamatust. Seejärel kõlanud luuletused olid kõik viimseni suurt aplausi, ja esinejate südikus imetlust väärt. Oli, mida kuulata: siirus, rõõm ja kurbus, igatsus, humoorikus … Oli teravust ja sarkasmigi. Muidugi oli see taaskord võistlus, kus tegelikult ju kaotajaid ei olegi ja iga looja saab tunda suurt uhkust enda loodu üle.

Noorte etteasteid vaagis kolmeliikmeline žürii koosseisus: kirjanik ja tõlkija Anti Saar, kes kirjutanud proosat ja luulet nii lastele kui ka täiskasvanutele, lavastaja ja draamaõpetuse koolitaja Maria Usk ning Hanno Valdmann, kes luulesõpradele juba hästi tuttav mitme luulekogu kaudu. Nagu lugematutel kordadel varem, oli hindajate töö keeruline selgi korral.

Võisteldi kolmes vanuserühmas. Paremusjärjestus kujunes järgmiseks:

Kuni 11aastased:

  1. koht: Mart Svaigsne Valga põhikoolist (juhendaja Tiina Lillemets)
  2. koht: Iris Lill Valga põhikoolist (juhendaja Maria Sikk)
  3. koht: Laura Lomp Valga põhikoolist (juhendaja Külli Starke)

Eripreemiad: Adeele Zilmer Valga põhikoolist (juhendaja Tiina Lillemets) ja Hanna Trompe Valga põhikoolist (juhendaja Külli Starke).

Kirjanik Anti Saare eripreemia: Anna Kase Lüllemäe põhikoolist (juhendaja Heidi Kõvask)

12-15aastased: 

  1. koht: Maximus Tamm Valga põhikoolist (juhendaja Pauliina Võõras)
  2. koht: Rosanna Heleri Grencštein Valga põhikoolist (juhendaja Ene Sõstar)
  3. koht: Tõru Teder Lüllemäe põhikoolist (juhendaja Elina Allas)

Eripreemiad: Emma Lota Kängsepp Keeni põhikoolist (juhendaja Maire Roio) ja Liis-Marii Sagar Valga põhikoolist (juhendaja Maria Sikk)

Kirjanik Anti Saare eripreemia: Emili Sildnik Valga põhikoolist (juhendaja Ene Sõstar)

16-19aastased:

  1. Vera Võlegžanina Valga gümnaasiumist
  2. Joonas Saar Valgamaa kutseõppekeskusest (juhendaja Üllar Kadai)
  3. Kadri Rätsepp Valga gümnaasiumist

Eripreemia: Mikk Süsta Valga gümnaasiumist (juhendaja Ene Sõstar)

Kirjanik Anti Saare eripreemia: Joonas Saar Valgamaa kutseõppekeskusest

Žürii otsus viib iga vanusegrupi võitjad edasi suurele võistlusele ehk Noorte Luuleprõmmu vabariiklikule võistlusele, mis toimub 22. veebruaril 2024 kell 13.00 Tartu linnaraamatukogus. Mart, Maximus ja Vera, meie hoiame teile pöialt!

Aitäh teile, osalejad, tõeliselt kaasahaarava elamuse eest! Suur tänu õpetajatele ja lapsevanematele julgustamise ja juhendamise eest! Palju tänu Valga Kultuuri- ja Huvialakeskusele suure ürituse majutamise eest!

Luuleprõmm 2024 eelvooru viis läbi Valga Keskraamatukogu ja toetas Eesti Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupp. Meenetega toetas MTÜ Võtmehoidja.

Kohtume järgmisel aastal!