Lugemisisuga loeti enam kui poolteist tuhat raamatut!

Täna panime toreda kohtumisega Valga põhikoolis punkti LUGEMISISU programmile!

Raamatusõpradega oli kohtumas paljude armastatud lasteraamatute autor Kairi Look. Ta on elanud aastaid Amsterdamis ja töötanud rahvusvahelises teaduskirjastuses kirjastajana. Kairi Look on praeguseni avaldanud kümme lasteraamatut, lisaks raamatutele ilmub aeg-ajalt tema lastelugusid ajakirjades Täheke, Hea Laps ja Pere ja Kodu. Ta on kirjutanud lühiproosat ka täiskasvanutele ja tõlkinud hollandi keelest laste- ja noortekirjandust.

Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt algatatud üle-eestilises lugemisprogrammis osalesid lapsed alates 5 eluaastast kuni 6ndate klassideni, sealjuures osales lasteaed Buratino Aabitsamõmmi rühmaga, Priimetsa kool, eriti uhkelt oli aga esindatud Valga põhikool, kus osalejaid oli lausa 144!

Vapraid lugejaid ja nende õpetajaid kirjanik Kairi Look ja lastekirjanduse osakonna juhataja Ulvi Lind tänasidki. Boonuseks saadud lugemiselamusele ja meiepoolsele tänule oli tänase külalise esinemine. Kairi Look rääkis muuhulgas, kust tuleb inspiratsioon ja kuidas sünnivad lood, kes oli tema enda lemmikautorid lapsepõlves, kirjeldas mõnede oma raamatute tegelasi, ja palju muud huvitavat.

Kõige hakkajam lugeja oli seekord 3.d klassi õpilane Kadi Kuivits, kes luges õppeaasta jooksul läbi 124 raamatut! Tema sai muuhulgas ka personaalse kingituse – autori pühendusega raamatu “Härra Klaasi pöörane muuseum”. Tublisid lugejaid, kes ühe lugemispassiga ei piirdunud, oli veelgi ning meil on hea meel tõdeda, et laste lugemisisu püsib. Kokku loeti 1589 raamatut!

Täname Valga Keskraamatukogu poolt kõiki osalenud lapsi, nende vanemaid ja õpetajaid lugemishuvi toetamise eest ning meie suurepärast külalist Kairi Looki!

Täname Eesti Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgruppi toetuse eest!

Soovime kõigile toredaid lugemiselamusi ka saabuval suvel!