Lugemisisu kuues hooaeg startis hoogsalt

Esmaspäeval, 2. oktoobril läks lahti Lugemisisu kuues hooaeg. Osaleme ka meie oma raamatukogudega ja juba loetud päevad hiljem saame öelda, et meie tublid ja hakkajad lugejaid ei ole peale suvelugemismaratoni sugugi väsinud.
Lugemisaktsiooni eel käisid Valga Põhikoolis Lugemisisu programmi tutvustamas ja laste lugemisisu õhutamas meie lasteosakonna juhataja Ulvi Lind ja Lasteraamat MTÜ kirjastaja Madli Zobel.
Madli Zobel, kelle käe ja valvsa pilgu all sünnivad paljud uued ja põnevad lasteraamatud, rääkis toredaist lugemiselamustest oma lapsepõlves ja põhjustest, miks just talle on raamatud ja lugemine südamelähedased. Lisaks rääkis kirjastaja lastele natuke lähemalt, kuidas raamatuid tehakse ning keda ja mida selleks õigupoolest vaja on.
Lugemisisu programmi on lisaks Valga Keskraamatukogule kaasatud ka Hargla, Kaagjärve, Koikküla, Lüllemäe, Tsirguliina ja Õru haruraamatukogud ning maakonnast veel Keeni raamatukogu, Puka Kooli raamatukogu ja Otepää Gümnaasiumi raamatukogu.
Hea uudis on see, et kui eelmisel aastal olid Lugemisisu programmis lapsed kuni 10. eluaastani, siis nüüd oodatakse lugema ka 5.-6. klassi õpilasi.
Lugemisrogrammi materjalid on leitavad: https://elk.ee/opetajale/lugemisisu/
Meie soovime toredaid lugemiselamusi!