Lugejad kohtusid kohalike autoritega

Võimalust kohtuda ja vestelda korraga kolme kohaliku autoriga võib harukordseks nimetada küll. Täna see võimalus meie juures oli. Lugejatega veetsid hubase lõunatunni Ene Arikainen, Hanno Valdmann ja Elmar Orav. Kohtumise tegi samapalju toredaks kui huvitavaks just see, et kõigi nende loomingut saab nimetada täiesti erinevaks.
Ene Arikainen rääkis peamiselt just oma esikromaanist „Kõik müügiks“, mis sai ainest lapsepõlves vanaemalt kuuldud juttudest. Kirjutamine, eriti raamatu avaldamisega seonduv oli tema jaoks kui vettehüpe tundmatu kohas, kuid esimesele järgnes peatselt teine ja kolmaski – „Allee õnneni“ ja „Must kolmnurk“. Järgmine teos on sündimas, ja saame öelda, et see on kahtlemata üllatuseks tema raamatute austajatele.
Elmar Orav on elupõline Hummuli elanik. Juhatanud Hummuli raamatukogu tervelt 54 aastat ja veidi pealegi. Peamiselt kodukohast ja sealsetest inimestest jutustavad ka tema lood, nii kirja- kui murdekeelsed. Kaheksa mälestusteraamatu vahele mahub mõndagi – rõõmu ja kurbust, huumorit ja nostalgiat. Lugusid on Elmaril sahtlis aga veelgi …
Hanno Valdmanni hiljutine luulekogu “Nägudes sügavad vagunid” on tema kolmas. Varasemalt on ilmunud “IXQ” ja “Sinine”. Minimalistlik ja täpne, samas kujundirikas, tükati morbiidne ja tumedalt irooniline – nii ehk võiks iseloomustada autori viimatist kogumikku. Hanno Valdmann on muude tegemiste seas päris palju kirjutanud ka erinevatele meediaväljaannetele, peamiselt asjust, mis teda ennast kõnetavad.
Aitäh teile, kes te meie jaoks kirjutate! Suur tänu ka meie tänastele külalistele!