Kirjanduslik äraarvamismäng „Selle kuu klassik“ kutsub taas!

Kirjanduslik äraarvamismäng „Selle kuu klassik“ kutsub taas! Pane end proovile ja võida väärt auhind!

Iga kuu alguses avaldame katkendi just sel kuul sündinud kirjandusklassiku teose algusest. Arvajatel tuleb loetelust leida õige vastus. Õigesti vastanute vahel loosime välja auhinna, milleks on väärt raamat või raamatukogu meene.

? Maikuu klassik – Erich Maria Remarque
✒️ Mõttetera: Meil on meie unistused, sest nendeta ei suuda me tegelikkust taluda.

Selle kuu klassik, saksa kirjanik Erich Maria Remarque (kodanikunimi Erich Paul Remark) sündis 22. juunil 1898. aastal Osnabrückis. 1929. aastal ilmunud romaan „Läänerindel muutusteta“ leidis kiirelt kogu maailmas tunnustuse. Teist korda pani Remarque kogu maailma endast kõnelema romaaniga „Triumfikaar“.

Kalle Käsper: „Hingelt on Remarque romantik. Ma arvan, see on tema tohutu populaarsuse peapõhjus. Me elame väga julmas maailmas, mis rajaneb omakasul. Puhastel tunnetel on siin harva kohta, kõike mõõdetakse rahaga. Ajalehed on täis propagandat, mille eesmärgiks on lepitada inimest võimuga, kuid inimene, kui ta pole päris kalestunud, mõistab, et see, mida ta ajalehest loeb, ja see, mis tegelikult toimub, pole üks ja sama. Kuid millele siis toetuda, kui kõik ümberringi on vale? Sellises olukorras haarab inimene iga õlekõrre järele – ja kirjandus, kui ta suudab pakkuda teistsugust, kaunimat maailma, on tugevaim nendest õlekõrtest.“

Marlene Dietrich: „Viimane romantik. Peale selle, et ta oli suur kirjanik, oli tal omadus, mida leidub vähestel meestel. Võime mõista elusolendite tundeid.“

Mängus osalemiseks:
? ava vorm: ? https://forms.gle/JiGjYKREkNVMcfJj7 ?
? tutvu küsimusega ja leia vastus meie raamaturiiulitelt.
?vastuse võid kirja panna ka raamatukogu teenindusletis.

Teosed on Valga Keskraamatukogu avariiulil. Vastuseid ootame iga kuu viimaseks kuupäevaks. Õige vastuse ja loosimise tulemuse avalikustame uue kuu esimesel nädalal.

Ja nüüd kirjandusmängu „Selle kuu klassik“ maikuu võitja! Katkend oli Honoré de Balzaci romaanist „Inimlik komöödia: Stseenid külaelust. Külaarst. Talupojad“.
Auhinna õige vastuse eest saab loosi tahtel Varje Schmidt! Palju õnne! Võitjaga võtame ühendust.
Täname kõiki osalejaid. Soovime edu järgmistes kirjandusmängudes!

Foto: Erich Maria Remarque/tundmatu autor/Wikipedia