Etluskonkursil selgusid lõppvooru pääsejad

Neljapäeval, 23. novembril toimunud üleriigilise etluskonkursi “Koidulauliku valgel” Valgamaa eelvoorus panid noored proovile oma etlemisoskuse ja -julguse, ühtlasi selgusid lõppvooru pääsejad.

Konkurss toimus kahes vanuserühmas – 5.-9. ja 10.-12. klass – ning esitada tuli üks Lydia Koidula luuletus ning luuletus või proosapala selle aasta juubilaride loomingust. Valida sai Kersti Merilaasi, Marie Underi, llmi Kolla, Venda Sõelsepa, Hando Runneli, JuhanViidingu, Ellen Niidu, Artur Alliksaare või Gustav Suitsu loomingu seast.

Esitused olid kohati niivõrd tasavägised ja nagu sageli varemgi juhtunud, läks žüriiliikmete sõnul otsuse tegemine ka sel korral keeruliseks. Lõppvooru oodatakse mõlemast vanusegrupist maakonna ja linna parimat esindajat, seega sai järjestus vastav.

Tulemused 5.-9. klasside arvestuses:
1. koht maakonna arvestuses: Eneli Lensment (Riidaja Põhikool, 8. klass. Õp Eve Toompalu);
1. koht linna arvestuses: Rosanna Heleri Grencštein (Valga Põhikool, 6. Klass. Õp Ene Sõstar);
2. koht: Berit Kerb (Valga Põhikool, 8. klass. Õp Pauliina Võõras;
3. koht: Elisabet Kond (Valga Põhikool, 9. klass. Õp Merly Tootmaa);
Eripreemia: Uku Samuel Käis (Tsrguliina Kool, 5. Klass. Õp Ülle Vihm).

Gümnaasiumiastmest osales sel korral vaid üks etleja, Marta Purga (Tõrva Gümnaasium, 10. Klass. Õp Eve Toompalu), kelle žürii otsustas saata ka lõppvooru.

Lõppvoor toimub 12. detsembril Pärnu Koidula Muuseumis. Valgamaad lähevad esindama Marta Purga, Eneli Lensment ja Rosanna Heleri Grencštein.

Täname julgete ja meeleolukate esituste eest kõiki osavõtjaid ja nende juhendajaid!

Etluskonkurss “Koidulaulik valgel” toimub seekord juba juba 27. korda. Ürituse toimumist toetasid Valgamaa Arenguagentuur ja Valga Keskraamatukogu.

Esitlusi hindas žürii koosseisus Kersti Kond, Hanno Valdmann ja Helve Braun.