Eesti Kultuurkapital kutsub osalema esseekonkursil „Eesti kultuuri järgmised 100 aastat“

Eesti Kultuurkapital loodi 5. veebruaril 1925. Seoses Kultuurkapitali 100. sünnipäeva tähistamisega kutsume jagama oma mõtteid ja kuulutame välja esseekonkursi „Eesti kultuuri järgmised 100 aastat“.

Kultuurkapitali juhataja Margus Allikmaa: „Kultuurkapitalil on meie kultuurielu igapäevases, nii öelda jooksvalt töös hoidmisel, oluline roll. Kultuurkapital ei saa kujundada pika mõjuga kultuuripoliitilisi otsuseid, aga oma sajandal sünnipäeval saame kutsuda ärksaid inimesi mõtlema ja kirjutama sellest, milline võiks olla Eesti kultuuripoliitika pikaajaline vaade. Ehk aitavad need kirjatööd poliitikakujundajaid mõtlema arengukavavabalt ja pisut pikemas kui kümne aasta perspektiivis.“

Ootame kirjatöid, mis väljendavad autori suhet Eesti kultuuri, Eesti Kultuurkapitali või kultuuripoliitikasse laiemalt. Kuhu oleme 100 aastaga jõudnud, kuidas edasi minna, milliseks kujundada järgmine sajand – kõikidest arutlustest on sihi seadmisel abi.

Essee vormile piire ei seata, kuid see ei tohi olla avaldatud enne konkursi väljakuulutamist. Osaleda võivad kõik, välja arvatud konkursi korraldamisega seotud ja žüriisse kuuluvad isikud. Iga osaleja saab võistlusele esitada ühe, enda kirjutatud essee. Konkursil osalemiseks tuleb essee saata aadressile essee@kulka.ee.

Konkurss kestab 1. juunist kuni 30. novembrini 2024.

Võistlustöid hindab žürii, kuhu kuuluvad Kultuurkapitali nõukogu, sihtkapitalide ning ajakirjanduse esindajad. Parimaid kirjutajaid tunnustab Kultuurkapitali poolt nimetatud žürii rahalise auhinnaga:

I preemia 4000 eurot

II preemia 2000 eurot

III preemia 1000 eurot

Preemiad kuulutatakse välja Kultuurkapitali aastapreemiate sündmusel 2025. aasta veebruaris.

Lisateavet leiate Kultuurkapitali kodulehelt www.kulka.ee

Esseekonkursi statuut: https://www.kulka.ee/uudised/eesti-kultuurkapitali-esseekonkurss-eesti-kultuuri-jargmised-100-aastat

Lisainfo:
Viktoria Toompere
Kommunikatsioonijuht
viktoria.toompere@kulka.ee
699 9150, 506 8173