Äraarvamismäng “Selle kuu klassik” kutsub taas!

Ja nüüd selle aasta viimane äraarvamismäng „Selle kuu klassik“! Pane end proovile ja võida väärt auhind!
Iga kuu alguses avaldame katkendi just sel kuul sündinud kirjandusklassiku teose algusest. Arvajatel tuleb loetelust leida õige vastus. Õigesti vastanute vahel loosime välja auhinna, milleks on väärt raamat või raamatukogu meene.
? Detsembrikuu klassik – Gustave Flaubert
✒ Mõttetera: „Mina ei otsi mitte sadamat, vaid ulgumerd…“
Lauri Leesi: „Loomulikult eeldab Flaubert’i looming erudeeritud lugejat. Kes aga veel erudeeritud lugeja pole, kuid selleks saada tahab, see lugegu läbi Flaubert’i looming, ja ongi ülikool selja taga.“
Prantsuse kirjanik Gustave Flaubert sündis 12. detsembril 1821. aastal Ülem-Normandias Rouenis. Loomingu aluseks peab Flaubert tegelikkuse põhjalikku uurimist – kunstnik peab olema erapooletu teadlane.
1857. aastal ilmus tema olulisim teos „Madame Bovary“ (e.k. 1934, 1985). Tegemist on romantismivastase romaaniga, autor naeruvääristab romantikute subjektivismi, lüürilisi emotsioone, püüdlusi muuta tegelikkust vastavaks oma soovunelmatele ja fantaasiatele. Romaanis räägitakse provintsielust. Pärast ilmumist anti romaan kõlbluse ja religiooni solvamise pärast kohtu alla. Flaubert mõisteti õigeks.
Mängus osalemiseks:
? tutvu küsimusega ja leia vastus meie raamaturiiulitelt
? vastuse võid kirja panna ka raamatukogu teenindusletis
Vastuseid ootame iga kuu viimaseks kuupäevaks. Õige vastuse ja loosimise tulemuse avalikustame uue kuu esimesel nädalal.
? Ja nüüd kirjandusmängu „Selle kuu klassik“ oktoobrikuu võitja! Katkend oli Mark Twaini teosest „Prints ja kerjus“. Auhinna õige vastuse eest saab sel korral Üllar Kadai. Palju õnne! Võitjaga võtame ühendust.
Täname kõiki osalenuid!
Foto: Gustave Flaubert 1865. aastal/Wikipedia: Nadar