Alustame uue kirjandusmänguga „Kes sellel kuul on sündinud…”!

Fotokollaaž: Anton Hansen Tammsaare, August Gailit, Mati Unt, Aadu Hint, Albert Kivikas, Oskar Luts.
Iga kuu alguses avaldatud küsimus puudutab sellel kuul sündinud eesti kirjandusklassiku loomingut.
Tallinna Kirjanduskeskuse algatusel on sellest aastast 30. jaanuar, Anton Hansen Tammsaare sünniaastapäev, eesti kirjanduse päev ning ühtlasi ka lipupäev. Eesti kirjanduse päeva riiklikuks tähtpäevaks ja lipupäevaks muutmisega väärtustatakse kirjandust ja kultuuri pööramaks tähelepanu kirjanduse ja kirjanike rollile Eesti kultuuris ja ühiskonnas.
Valga Keskraamatukogu tervitab Tallinna Kirjanduskeskus algatust ja eesti kirjandusklassika tutvustuseks või meeldetuletuseks pakub lugejatele igakuiselt peamurdmist kirjandusmänguga „Kes sellel kuul on sündinud…”.
? Alustame jaanuarikuust!
✒️ Mõttetera Anton Hansen Tamsaarelt: „Raamatutega on ju nõnda, et mida vanemaks nad saavad, seda kallimkas nad lähevad, ja ei ole ühtegi raamatut, mis ei saaks aastatega vanemaks. Nõnda siis, kes hävitab raamatu, see hävitab varanduse, mille väärtus kõigub igavikus nulli ja lõpmatuse vahel.”
Lisaks Anton Hansen Tammsaarele on jaanuaris sündinud veel sellised tuntud kirjanikud nagu August Gailit, Mati Unt, Aadu Hint, Albert Kivikas ja Oskar Luts.
Meie küsime: kes neist on novellikogu „August Gailiti surm” autor? Vastuseid ootame jaanuari lõpuni.
Vastata saad SIIN