August Gailiti novelliauhind anti 2017. aastal Maimu Bergile

 

Þüriile esitati hindamiseks 7 novelli. Nominendid olid: Lauri SommerKupak“, Rait Milistver „Õnnepalee trepid“, Merca „Allääres“, Mait Vaik „Meeleparanduseta“, Kalle Käsper „Võitmatu uhkus“, Anti Saar „Lugu poisist, kes kaotas oma varju“, ja kahel korral Maimu Bergi „Hitler Mustjalas“.

Laureaadiks valiti Maimu Berg novelliga „Hitler Mustjalas“. Auhind anti kirjanikule kätte 13. mail kirjandusüritusel „Noored anded ja Gailiti vaimsuse hoidmine“.

 

Maimu Berg sai Valgas auhinna kätte

 

Kirjanduspäeval „Noored anded ja August Gailiti vaimsuse hoidmine” leidis taas omaniku Jaak Soansi loodud Nipernaadi kuju, mille sai Maimu Berg novelli „Hitler Mustjalas” eest.

Gailiti novelliauhinna þürii esimees Janika Kronberg selgitas Valga kultuuri- ja huvialakeskuses, et võidunovell on nii tema kui lugejate hinnangul väga fantaasiarikas ning omab Gailiti loominguga palju ühiseid jooni. Valga linnapea Kalev Härk sõnas Maimu Bergile auhinda üle andes, et nii tänapäevasest kui kirjandusklassikast tuleks leida veel rohkem kuldaväärt ütlusi ning pärleid.

„Mul on au, et alates tänasest on minu nimel seos Gailitiga,“ ütles kirjanik Maimu Berg.

Gailiti nimeline novelliauhind leidis omaniku juba viiendat korda. See määratakse eesti autorile kõige gailitlikuma novelli eest, kus on kas fantaasiarikkust, seiklushimulisi ja romantilisi tegelasi, maaliline kujutamislaad või on novellil lüüriline alatoon. Sel aastal auhinnati 2015. või 2016. aastal esmatrükis ilmunud novelli.

Þürii liikme, Valga keskraamatukogu direktori Endla Schasmini sõnul esitati tänavu auhinnale kokku seitse novelli seitsmelt autorilt. Peale Kronbergi ja Schasmini kuulusid þüriisse Valga linnavalitsuse avalike suhete spetsialist Hele Heletäht ning lugejate esindajad, kirjandushuvilised Evi Koop ning Ester Liinak.

Kirjanduspäeval lugesid oma luulet Valgamaa noored poeedid Aleksejs Kazins, Anastasija Leontjeva, Merili Treufeldt, Mark Anissimov ning Janne Hunt. Tõrva gümnaasiumi noorte teatritrupp Pigilind esitas näidendi „Meie valitsus“. TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tudengiduo Priks & Sakrits andis väikese kontserdi.

 

Eeva Nugis

reporter

Valgamaalane

13. mai 2017