Ainus Valgamaal väljaantav kirjandusauhind leidis omaniku

 

Täna, 24. aprillil 2013 otsustas August Gailiti nimelise novelliauhinna þürii eesotsas Eesti kirjandusmuuseumi direktori ja kirjandusteadlase Janika Kronbergiga anda auhind tänavu Kärt Hellermale novelli «Mängumeri» eest. See ilmus 2011. aastal välja antud kogus «Unenäoliiv».

Þürii liikme, Valga keskraamatukogu direktori Endla Schasmini sõnul esitati tänavu auhinnale kokku kaheksa novelli kuuelt autorilt. Andrus Kivirähalt ja Indrek Särjelt esitati kummaltki kaks novelli, Kärt Hellermalt, Tiina Laanemilt, Maarja Kangrolt ja Elo Viidingult üks. «Mängumerele» pakkusid tõsist konkurentsi Kiviräha «Gulliver» ja Laanemi «Mõni mõis».

Peale Kronbergi ja Schasmini kuulusid þüriisse Valga linnavalitsuse avalike suhete spetsialist Hele Heletäht ning kirjandushuvilised Helle Ritso ja Jaan Rapp.

Auhinnaks saab Hellerma Jaak Soansi loodud Niprernaadi kuju. See on kavas talle üle anda Valgas 11. mail kirjandusfestivali Prima Vista Valga päeval.

Gailiti nimeline novelliauhind määratakse eesti autorile kõige gailitlikuma novelli eest, kus on kas fantaasiarikkust, seiklushimulisi ja romantilisi tegelasi, maalilist kujutamislaadi või on novellil lüüriline alatoon. Arvesse lähevad kahel eelmisel aastal avaldatud novellid.

Tegu on ainsa Valgamaal väljaantava kirjandusauhinnaga. Esimene Gailiti auhind anti välja 2009. aastal, selle pälvis Valdur Mikita novelli «Jäneskapsa teoreem» eest. 2011. aastal võitis selle aga Mehis Heinsaar novelliga «Kui Herman õitseb».

Ajaleht Valgamaalane 24.04.2013