Novelliauhind "Nipernaadi" antakse Mehis Heinsaarele üle Prima Vista eelüritusel Valgas

19.04.2011

Teistkordselt annab Valga Linnavalitsus koostöös Valga Keskraamatukoguga välja August Gailiti nimelise novelliauhinna "Nipernaadi". Þürii valis kaheteistkümne esitatud kandidaadi seast kõige nipernaadilikumaks Mehis Heinsaare novelli "Kui Herman õitseb" kogumikust „Ebatavaline ja ähvardav loodus".

Auhind antakse üle 28. aprillil Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses kirjandusfestivali Prima Vista eelüritusel. Novelliauhinnaks on Valga Säde pargis asuva Jaak Soansi skulptuuri Nipernaadi miniatuurkoopia.

August Gailiti nimelise auhinnaga tunnustatakse eelmisel või üleeelmisel aastal eesti autori esmatrükis ilmunud kõige nipernaadilikumat novelli, kus on kas fantaasiarikkust, seiklushimulisi ja romantilisi tegelasi, maalilist kujutamislaadi või on novellil lüüriline alatoon. Þürii poolt äramärkimist vääris veel ka Heinsaare novell "Rokokoo tagasitulek", ütles keskraamatukogu direktor Endla Schasmin ja lisas, et Priit Pärna illustreeritud Mehis Heinsaare raamat "Ebatavaline ja ähvardav loodus" valiti ka 2010. aasta kahekümne viie Eesti kaunima raamatu hulka.

Ettepanekuid novelliauhinna nominentide kohta tegi 11 inimest. Kõigi arvamust avaldanute vahel loositi välja kolm August Gailiti novellikogu "Saatana karussell". Raamatu saajateks osutusid Aleksander Kikas, Aili Värton ja Marje Laugen.

Esimene A. Gailiti nimeline novelliauhind anti välja 2009. aastal. Selle pälvis Valdur Mikita novelli „Jänesekapsa teoreem" eest.

Järgmine August Gailiti nimeline novelliauhind Nipernaadi antakse välja Prima Vista ürituste raames 2013. aasta mais.

 

Hele Heletäht
Valga Linnavalitsuse avalike suhete spetsialist
766 9902; 5347 2255