ÕPETAJATELE!

 

Lastekirjanduse osakonna raamatukogutunnid

Tunnid toimuvad eelneval kokkuleppel. Tunni kestvus 45 minutit. Palume registreeruda telefonil 766 9984 või e-post laste@valgark.ee

 

Raamatukogu tutvustus

Lasteaiarühmadele ja algklassidele. Räägime sellest, mis on raamatukogu, kuidas asetsevad raamatud raamatukogus, mis on raamatu laenutamine, kuidas saab laps end raamatukogu lugejaks vormistada ja raamatuid laenutada. Kuidas tuleb raamatuid hoida, käitumisest raamatukogus, millised ruumid on lastekirjanduse osakonnas. Tutvustame, mida saab raamatukogus veel teha. Räägime lastele suunatud üritustest, loeme muinasjututornis ette jutukese.

 

Lasteajakirjad raamatukogus

„Hea Laps”, „Täheke”, „Minu Maailm”. Tutvustame ajakirju, loeme neist jutte, lahendame ajakirja ristsõnu, meisterdame ajakirjast saadud õpetuste järgi midagi ilusat/huvitavat.

 

Uued raamatud lasteosakonnas

Kõigile huvirühmadele. Vaatame koos raamatukokku saabunud uusi lasteraamatuid, loeme katkendeid.

 

Teatmeteoste kasutamine

Alg- ja keskastme klassidele. Erinevate teatmeteoste ülesehitusest, vajaliku teabe leidmisest. Teeme läbi praktilise otsingu.


Nutiraamatukogu nutikatele

1.-4. kl õpilastele. Tutvustame e-lugerit,  Valga keskraamatukogu kodulehte, Riks-webi, raamatukogu facebookis.

 

Tarberaamatu tarvitamisest

Mis on tarberaamat ja milleks neid vaja on? Tutvustame raamatukogus olevaid raamatuid lemmikloomadest, laste kokaraamatuid, meisterdamisest, käsitööraamatuid jne. Õpime raamatu abil selgeks mõne mängu või mustkunstitriki.